Սփյուռքահայ ակադեմիկոսը հյուրընկալվեց Սփյուռքի նախարարությունում
Ապրիլի 13-ին Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Սանկտ Պետերբուրգի Պաստերի անվան համաճարակաբանության և միկրոբիոլոգիայի ԳՀԻ տնօրեն, ակադեմիկոս Ի. Պ. Պավլովի անվան ՍՊբՊԲՀ իմունոլոգիայի ամբիոնի վարիչ, ՌԳԱ ակադեմիկոս Արեգ Թոթոլյանին,  ով Հայաստանում է գտնվում ապրիլին Երևանում անցկացվող գիտագործնական կոնֆերանսի կապակցությամբ:
Ողջունելով հյուրին՝ Հրանուշ Հակոբյանը նշեց. «Ուրախ եմ, որ Հայաստանում եք, նպաստում եք առողջապահական ոլորտի զարգացմանը: Գործով եք օգտակար լինում Հայրենիքի առաջընթացին: Դուք, լինելով Ամենայն հայոց բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի ծոռը, Ձեր գործով մեկ անգամ ևս հավաստում եք թումանյանական այս տողերի ճշմարտացիությունը. «Գործն է անմահ, լավ իմացեք, որ ապրում է դարեդար»»:
Արեգ Թոթոլյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության և գնահատանքի համար: Նա Հրանուշ Հակոբյանին նվիրեց իր մոր՝ Սուրմա Թումանյանի «Եվ միայն շատ տարիներ անց՝ անցյալի որոնումներով» գրքույկը:

Академик армянин из Диаспоры посетил Министерство Диаспоры
Грануш Акопян 13 апреля приняла директора Санкт Петербургского Н�?�? эпидемиологии и микробиологии имени Пастера, академика, заведующего кафедрой иммунологии Санктпетербургского государственного медицинского университета им. �?.Павлова, академика РАН Арега Тотоляна, находящегося в Армении в связи с проводимой в апреле в Ереване научно-практической конференцией.
Приветствовав гостя, Грануш Акопян отметила: «Рада, что находитесь в Армении, способствуете развитию сферы здравоохранения. Вы делом содействуете прогрессу Родины. Будучи правнуком поэта всех армян Ованеса Туманяна, вы делом подтверждаете истинность туманяновских строк «Дело бессмертно, знайте, что живет веками».
Арегш Тотовян выразил благодарность за теплый прием и высокую оценку. Он преподнес Грануш Акопян книга своей матери Сурмы Туманян «�? только спустя многие годы – в поисках прошлого».