Շարունակվում են «Իմ Հայաստան» համահայկական IV փառատոնի հայտադիմումների ընդունումը.տեսանյութ
ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը 2018 թվականին իրականացնում է «Իմ Հայաստան» համահայկական IV փառատոնը, որը նվիրված է Հայաստանի Հանրապետության և Մայիսյան հերոսամարտերի 100 և Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակներին:
Փառատոնի նպատակն է աջակցել Հայաստան-Սփյուռք, Սփյուռք-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը և համագործակցության հնարավորությունների ընդլայնմանը, Սփյուռքում հայ մշակութային ինքնության պահպանմանն ու զարգացմանը, Հայրենիքի և Սփյուռքի երիտասարդ ստեղծագործողների միջև մշակութային կապերի խորացմանը, նոր նախագծերի մշակմանը:

Acceptance of applications for 4th “My Armenia” Pan-Armenian Festival continues (video)
In 2018, the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia is holding the 4th “My Armenia” Pan-Armenian Festival, which is dedicated to the 100th anniversary of the First Republic of Armenia and the May Heroic Battles and to the 2,800th anniversary of the foundation of Yerevan.
The goal of the festival is to assist in the strengthening of Armenia-Diaspora relations and the relations within the Diaspora and expansion of opportunities for cooperation, the preservation and development of the Armenian cultural identity in the Diaspora, the deepening of cultural ties among young creators in Armenia and the Diaspora and the development of new projects.