Սփյուռքի նախարարությունում անցկացվեց խորհրդակցություն
Մարտի 27-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն անցկացրեց խորհրդակցություն, որին մասնակցեցին նախարարի տեղակալ Վահագն Մելիքյանը, կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները:
Ներկայացրին կատարված աշխատանքները, կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները զեկուցեցին նախարարության ծրագրերին բոլոր տարածաշրջաններից երիտասարդների ներգրավման արդյունքների մասին:
Նախարարը կարևորեց  «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի, «Արի տուն», «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագրերի, Երիտասարդական ֆորումի, Լրագրողների, Ճարտարապետների և ճարտարագետների համահայկական համաժողովների իրականացման ուղղությամբ տարվող ամենօրյա աշխատանքը և սերտ համագործակցությունը սփյուռքյան կառույցների հետ:

On March 27, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan held a consultation with Deputy Minister Vahagn Melikyan and the heads of structural subdivisions of the Ministry of Diaspora.
The completed works were presented, and the heads of the structural subdivisions reported the results of engagement of young Armenians in the programs of the Ministry according to regions.
The Minister attached importance to the daily activities being carried out for implementation of the “My Armenia” Pan-Armenian Festival, the “Ari Tun” Program, the “Diaspora” Summer School Program, the Pan-Armenian Youth Forum, the Pan-Armenian Forum of Journalists and the Pan-Armenian Forum of Architects and Engineers and the close cooperation with Armenian organizations and institutions abroad.