Տեղի ունեցավ «Երգում ենք Կոմիտաս» համահայկական փառատոնի բացումը
Սեպտեմբերի 25-ին Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի ունեցավ ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Երգում ենք Կոմիտաս» համահայկական փառատոնի բացման արարողությունը:
Փառատոնի բացմանը ներկա էր ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Երեկոյի ընթացքում Կոմիտասի և հայ կոմպոզիտորների երգերի կատարումներով հանդես եկան «Վարդավառ» (Հորդանան), «Սայաթ-Նովա» (Թուրքիա), «Աղբյուր» (Վրաստան),  «Բյուրական» (Հայաստան) երգչախմբերը, «Նարեկ» (Իրան), «Նաիրյան» (Հայաստան) վոկալ  անսամբլները, անհատ կատարողներ Միքայել Քոչարյանը, Էլվիրա Մարգարյանը, Հրաչուհի Գևորգյանը (Ռուսաստան), Սոնա Տալյանը (Գերմանիա), Ջոնի Քէօքճեանը (Բեյրութ), Սերլի Ռոստոմյանը (Իրան), Նառա Նոյանը (Բելգիա), Վարդուհի Թորոյանը (Հորդանան), Սոսե Գրիրգորյանը (Երուսաղեմ), Լիլիթ Դավթյան, Արփի Սինանյանը և Հայկ Եսայանը (Հայաստան):
«Երգում ենք Կոմիտաս» փառատոնը ընթանալու է սեպտեմբերի 25-28-ը: Փառատոնին մասնակցում են Հայաստանից, Արցախից և աշխարհի 12 երկրներից ժամանած երգչախմբեր և մենակատարներ: Մասնակիցները համերգներով հանդես կգան Երևանում, Գյումրիում և Վանաձորում:

Состоялось открытие общеармянского фестиваля «Поем Комитас»
В Доме камерной музыки имени Комитаса 25 сентября состоялась церемония открытия общеармянского фестиваля «Поем Комитас», организованного Министерством Диаспоры РА.
На открытии фестиваля присутствовала министр Диаспоры РА Грануш Акопян.
В течение вечера с исполнениями произведений Комитаса и других армянских композиторов выступили хоры «Вардавар» (�?ордан), «Саят-Нова» (Турция), «Ахбюр» (Грузия), «Бюракан» (Армения), вокальные ансамбли «Нарек» (�?ран), «Наирян» (Армения), солисты Микаэл Кочарян, Эльвира Маркарян, Грачиу Геворкян (Россия), Сона Талян (Германия), Джонни Кеокчян (Бейрут), Серли Ростомян (�?ран), Нара Ноян (Бельгия), Вардуи Тороян (�?ордания), Сосе Григорян (�?ерусалим), Лилит Давтян, Арпи Синанян и Айк Есаян (Армения).
Фестиваль «Поем Комитас» продлится с 25 до 28 сентября. В нем принимают участие хоры и солисты из Армении, Арцаха и 12 стран. Участники фестиваля выступят с концертами в Ереване, Гюмри и Ванадзоре.