«Հայրենիքի արևն ավելի լավ է ջերմացնում. «Արի տուն» ծրագրի մասնակից
Հայուհուն հատուկ գեղեցկությամբ ու համեստությամբ աչքի ընկնող Ջուլիետա Ստեփանյանը «Արի տուն-2017» ծրագրի 8-րդ փուլի ամենաակտիվ ու կենսախինդ մասնակիցներից է: Եկել է Լատվիայի Ռիգա քաղաքից: Թեև հաճախ է լինում Հայաստանում, բայց ծրագրին մասնակցում է մեծ ոգևորությամբ:
«Արի տուն» ծրագրի մասին իմացել եմ ընկերուհուցս, ով երկու տարի առաջ էր մասնակցել ծրագրին, ես էլ ընկերուհուս`Աննային խորհուրդ տվեցի մասնակցել, և մենք միասին եկանք Հայաստան: Ինձ համար շատ հետաքրքիր է լինել հայրենիքում, այստեղ ձեռք եմ բերել նոր ընկերներ»,-«Հայերն այսօր»-ի հետ զրույցում ասաց Ջուլիետան և հավելեց, որ թեև հայկական դպրոց չի հաճախել, հայերեն գրել, կարդալ սովորել է ինքնուրույն, որովհետև ընտանիքում շատ բարձր է դրված հայապահպանության խնդիրը: Տանը խոսում են միայն հայերեն, ինչի համար շնորհակալ է ծնողներին:
«Այստեղ մարդիկ շատ ջերմ են, նույնիսկ անծանոթ մարդկանց մեջ հարազատություն ու ջերմություն եմ զգում, ինչը չեմ կարող ասել իմ ծննդավայրի մասին: Այստեղ կարծես արևն էլ այլ կերպ է ջերմացնում: Տեսարժան վայրերից շատ հավանեցի Խոր Վիրապը, Գառնիի տաճարը, Նորավանքը: Վստահաբար կարող եմ ասել, որ սա իմ կյանքի լավագույն արձակուրդն էր, ինչի համար անչափ շնորհակալ եմ Սփյուռքի նախարարությանը»,-նշեց Ջուլիետան:

«Солнце Родины греет лучше»: Участница программы «Ари тун»
Отличающаяся присущей армянкам красотой и скромностью Джульетта Степанян одна из самых активных и жизнерадостных участниц 8-го этапа программы «Ари тун-2017». Она приехали из латвийского города Рига. Хотя и часто бывает в Армении, но в программе участвует с большим воодушевлением.
«О программе «Ари тун» узнала от подруги, которая участвовала в программе два года назад, я же посоветовала и другой подруге, Анне, и мы вместе приехали в Армению. Мне очень интересно побывать на Родине, я приобрела здесь новых друзей», – сказала Джульетта в беседе с «Армяне сегодня», добавив, что хотя и не посещала армянскую школу, читать-писать по-армянски научилась  самостоятельно, потому что в семье вопрос сохранения армянства поставлен очень высоко. Дома говорят исключительно на армянском, за что благодарна родителям.
«Здесь люди очень сердечные, даже в отношении незнакомых ощущаю родство и теплоту, чего не могу сказать о месте, где родилась. Здесь солнце будто как-то иначе греет. �?з достопримечательностей очень понравились Хор Вирап, Гарнийский храм, Нораванк. С уверенностью могу сказать, что это были лучшие каникулы в моей жизни, за что безмерно благодарна Министерству Диаспоры», – отметила Джульетта.