Ավարտվում է «Արի տուն» ծրագրի չորրորդ փուլը
Հուլիսի 21-ին, ժամը՝ 18:30-ին, Աղավնաձորի «Արի տուն» ճամբարում տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի չորրորդ փուլի փակման հանդիսավոր արարողությունը, որին կմասնակցեն ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, «Սփյուռք» ամառային դպրոցի ուսուցիչները, պետական և մշակույթի գործիչներ, հյուրեր:
Արիտունցիները հանդես կգան համերգային ծրագրով, որը պատրաստել են ճամբարային օրերի ընթացքում:
Նշենք, որ ծրագրի չորրորդ փուլին մասնակցում է 156 պատանի և աղջիկ՝ աշխարհի 14 երկրից՝ Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Վրաստանից, Իրաքից, Սիրիայից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից, Բելգիայից, Հունաստանից, Ֆրանսիայից, Չեխիայից, Շվեդիայից, Ավստրալիայից:
Լրագրողներին տեղափոխող ավտոբուսը կշարժվի հուլիսի 21-ին, ժամը 17.00-ին Ստեփան Շահումյանի անվան հրապարակից (հասցեն՝ Վ.Սարգսյան 3):

4th stage of “Ari Tun” Program drawing to an end
On July 21 at 18:30, the “Ari Tun” Camp in Aghavnadzor will host the solemn closing ceremony of the fourth stage of the “Ari Tun” Program of the RA Ministry of Diaspora. Among the participants will be RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan, Deputy Speaker of the RA National Assembly Eduard Sharmazanov, the teachers participating in the “Diaspora”  Summer School Program, as well as state and cultural figures and guests.
The participants of the fourth stage will perform numbers that they have been rehearsing during their stay at the camp.
Among the participants of the fourth stage are 156 young Armenians from 14 countries, including Russia, Ukraine, Belarus, Georgia, Iraq, Syria, the USA, Canada, Belgium, Greece, France, the Czech Republic, Sweden and Australia.
The bus for journalists will move from Stepan Shahumyan Square on July 21 at 17:00 (Address: 3 V. Sargsyan Street).