Ավարտվում է «Արի տուն» ծրագրի չորրորդ փուլը
Հուլիսի 21-ին, ժամը՝ 18:30-ին, Աղավնաձորի «Արի տուն» ճամբարում տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի չորրորդ փուլի փակման հանդիսավոր արարողությունը, որին կմասնակցեն ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, «Սփյուռք» ամառային դպրոցի ուսուցիչները, պետական և մշակույթի գործիչներ, հյուրեր:
Արիտունցիները հանդես կգան համերգային ծրագրով, որը պատրաստել են ճամբարային օրերի ընթացքում:
Նշենք, որ ծրագրի չորրորդ փուլին մասնակցում է 156 պատանի և աղջիկ՝ աշխարհի 14 երկրից՝ Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Վրաստանից, Իրաքից, Սիրիայից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից, Բելգիայից, Հունաստանից, Ֆրանսիայից, Չեխիայից, Շվեդիայից, Ավստրալիայից:
Լրագրողներին տեղափոխող ավտոբուսը կշարժվի հուլիսի 21-ին, ժամը 17.00-ին Ստեփան Շահումյանի անվան հրապարակից (հասցեն՝ Վ.Սարգսյան 3):

Завершается четвертый этап программы «Ари тун»
В лагере «Ари тун» Ахавнадзора 21 июля в 18:30 состоится торжественная церемония закрытия четвертого этапа программы Министерства Диаспоры РА «Ари тун», в которой примут участие министр Диаспоры РА Грануш Акопян, вице-спикер НС РА Эдуард Шармазанов, преподаватели «Летней школы «Спюрк», государственные и культурные деятели, гости.
Аритунцы выступят с концертной программой, подготовленной за дни лагерной смены.
Отметим, что в четвертом этапе программы участвовали 156 юношей и девушек из 14 стран – России, Украины, Беларуси, Грузии, �?рака, Сирии, США, Канады, Бельгии, Греции, Франции, Чехии, Швеции, Австралии.
Автобус для журналистов отправится 21 июля в 17:00 с площади имени Степана Шаумяна (адрес: В.Саркисяна, 3).