Անժելա Սահակյանը հյուրընկալվեց ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում
Հուլիսի 18-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ֆրանսիաբնակ հայ գրող, հրապարակախոս, Հայաստանի և Արցախի գրողների միության անդամ, Փարիզի AYP FM հայկական ռադիոյի «Արցախապատում» և «Բաց նամակ՝ ճշմարտության պարտադրանքով» հաղորդաշարերի հեղինակ և մեկնաբան Անժելա Սահակյանին:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարարը կարևորեց Սփյուռքում լեզվի և ինքնության պահպանությանն ուղղված գրողի հայանպաստ գործունեությունը, անդրադարձավ նրա հաղորդաշարերում Հայոց ցեղասպանության, Արցախի հերոսամարտի թեմաներին պարբերաբար անդրադառնալու անհրաժեշտությանը, հրավիրեց մասնակցելու սեպտեմբերի 18-20-ը Երևանում կայանալիք «Հայրենիք-Սփյուռք» համահայկական 6-րդ համաժողովին:
Անժելա Սահակյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար և նշեց, որ ինքը ծնունդով Արցախից է, և մոտ օրերս Երևանի Գրողների միությունում և Արցախում տեղի կունենա իր հեղինակած «Ճշմարտության պարտադրանքով» գրքի ֆրանսերեն հրատարակության շնորհանդեսը: «Ցեղասպանությունը շարունակվում է Արցախում», – հավելեց նա:

Анжела Саакян посетила Министерство Диаспоры
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 18 июля приняла проживающую во Франции армянскую писательницу, публициста, члена союзов писателей Армении и Арцаха, автора и комментатора циклов передач «Арцахапатум» и «Открытое письмо по требованию истины» армянского радио AYP FM Парижа Анжелу Саакян.
Приветствовав гостью, министр отметила важность патриотической деятельности писательницы по сохранению в Диаспоре идентичности и языка, коснулась необходимости периодически затрагивать в ее передачах темы Геноцида армян и Арцахской героической битвы, пригласила участвовать в предстоящем 18-20 сентября в Ереване 6-м общеармянском форуме «Родина-Диаспора».
Анжела Саакян выразила благодарность за теплый прием и отметила, что родом она из Арцаха и в ближайшие дни в Союзе писателей Еревана и в Арцахе состоится презентация французского издания ее книги «По требованию истины». «Геноцид продолжается в Арцахе», – сказала она.