«Հայաստանում ինձ հանգիստ եմ զգում». «Արի տուն-2017» ծրագրի մոսկվաբնակ մասնակից
ՌԴ Մոսկվա քաղաքում բնակվող Նարեկ Վարդանյանը ՀՀ սփյուռքի նախարարության Սփյուռքի երիտասարդների «Արի տուն» հայրենաճանաչության ծրագրի 4-րդ փուլի մասնակիցներից է: Առողջ ապրելակերպի կողմնակից է, այդ պատճառով էլ ֆուտբոլով է զբաղվում:
Ռուսական դպրոցում սովորելուց բացի, նաև հայկական կիրակնօրյա դպրոց է հաճախում, որպեսզի չմոռանա հայոց լեզուն: Նարեկն ամառային արձակուրդներին մշտապես Հայաստան է գալիս, քանի որ այստեղ իրեն հոգեպես հանգիստ է զգում, ինչպես նաև կարոտում է ազգականներին:
Ուրախ է, որ այս տարվա այցելությունը համընկել է «Արի տուն» ծրագրի հետ: Տպավորությունները մեծ են ծրագրից, գեղատեսիլ այնպիսի վայրերում է եղել, որոնք մեծ ազդեցություն են թողել նրա վրա:
«Ամեն ինչից գոհ եմ, մեզ տրվող ուտելիքներն էլ հաճույքով կերանք, շատ կուզեի տոլմա էլ ուտեինք, շատ էի կարոտել մայրիկիս պատրաստած թփով տոլման: Երբ հասնեմ տուն, մայրիկիս խնդրելու եմ անպայման պատրաստի: Նաև Հայաստանի համեղ քաբաբն եմ շատ սիրում»,-ասաց Նարեկը:

«В Армении я чувствую себя спокойно»: участник программы «Ари тун-2017» из Москвы
Нарек Варданян, проживающий в городе Москва РФ – один из участников 4 этапа программы познания Родины «Ари тун» Министерства Диаспоры РА. Сторонник здорового образа жизни, занимается футболом.
Помимо обучения в русской школе, он посещает также армянскую воскресную школу, чтобы не забывать родной язык. На летние каникулы Нарек всегда приезжает в Армению, поскольку чувствует себя здесь спокойно, а также скучает по родственникам.
Рад, что нынешний приезд совпал с программой «Ари тун». Впечатления от программы большие – побывал в красивых местах, которые произвели на него большое впечатление.
«Доволен всем, с удовольствием кушаем то, что дают, очень хотел бы полакомиться и долмой – очень соскучился по маминой долме. Когда вернусь домой, попрошу маму, чтобы приготовила. Очень люблю также вкусный армянский кябаб», – сказал Нарек.