Ավարտական հանդես՝ Ստամբուլի «Հրանտ Դինք» վարժարանում
«Հայերն այսօր»-ի տեղեկացմամբ՝ հունիսի 3-ին Ստամբուլի Հրանտ Դինքի անվան վարժարանում տեղի ունեցավ մանկապարտեզի ավարտական հանդեսը` ուսուցիչներ Մարգարիտ Ավագյանի և Նոնա Հարությունյանի անմիջական նախաձեռնությամբ։
Երգ ու պարի, հիանալի արտասանությունների հանդեսն իրենց ներկայությամբ պատվեցին պոլսահայ համայնքի պատվարժան ներկայացուցիչներից Դիանա Գամբարոսյանը, Թամար Քարասուն, Ալին Բոնթիօղլուն, Մարքրիտ Աթմաճան, փաստաբան Լուիզ Պաքարը, դպրոցի մշտական բարերարներ տեր և տիկին Օշին, Պրենտա Էլակյօզները, Գասպար Պետոքյանը, ովքեր մեկ անգամ ևս եկել էին բարձրաձայնելու՝ մենք ձեզ հետ ենք, հա՛յ մանուկներ։ Դպրոցի հոգաբարձուներ տեր և տիկին Հորոզօղլուները տնօրենուհի Հերիքնազ Ավագյանի հետ միասին մանկապարտեզի սաներին հանձնեցին վկայականներ, ավարտական հուշագրքեր, նվերներ։
Պոլսահայ իրականության մեջ ևս մեկ սերունդ կբռնի դպրոցի ճամփան, որը կրկնակի բերկրությամբ կտոնվի սեպտեմբերի 1-ին՝  Գիտելիքի օրը։ Բարի երթ,սիրելի՛մանուկներ։

Выпускное торжество в Стамбульской гимназии «Грант Динк»
Как сообщает «Армяне сегодня», в Стамбульской гимназии имени Гранта Динка по инициативе учителей Маргарит Авагян и Ноны Арутюнян состоялся выпускной утренник детского сада.
Торжество песни и танца, прекрасной декламации своим присутствием почтили уважаемые члены Константинопольской  армянской общины Диана Гамбаросян, Тамар Карасу, Алин Бонтиоглу, Маркрит Атмача, адвокат Луиз Пакар, постоянные благотворители школы Ошин и Прента Элакези, Гаспар Петокян, пришедшие вновь подтвердить – мы с вами, армянские дети. Попечители школы  господин и госпожа Горозоглу, вместе с директором Эрикназ Авагян вручили воспитанникам детского сада свидетельства и подарки.
В армянской действительности Константинополя еще одно поколение пойдет в школу – с удвоенной радостью оно отметит 1 сентября День знаний. Доброго пути, дорогие дети.