Լիբանանահայ Վիգեն Էսկիջյանը գլխավորել է Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականը
Տղամարդկանց Հայաստանի մինչև 20 տարեկանների բասկետբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Վիգեն Էսկիջյանը: «Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ՝ աս մասին հայտնում է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղարությունը:
Վիգեն Էսկիջյանը ծնվել է 1972 թվականի հուլիսի 12-ին Լիբանանում: Աշխատել է լիբանանյան մի շարք ակումբներում, այդ թվում «Անդրանիկ», «Սաժես» , «Հոմենթմեն» «Գազիր» և այլն:
Հայաստանի մինչև 20 տարեկանների հավաքականը մասնակցելու է 2017 թվականի Եվրոպայի առաջնության B Դիվիզիոնին:
Հուլիսին կայանալիք առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը ընդգրկված է Ա խմբում, որտեղ նրա մրցակիցներն են՝ Մալթան, Բելգիան, Ֆինլանդիան, Լեհաստանը և Բելառուսը:

Vicken Eskedjian has been appointed chief coach of the Armenian U20 national men’s basketball team, reported the press secretariat of the Armenian Basketball Federation, according to Hayern Aysor.
Vicken Eskedjian was born on July 12, 1972 in Lebanon. He has coached several Lebanese basketball teams, including Antranig, Sages, Homenetmen, Gazir and more.
The Armenian U20 national men’s basketball team will be participating in the B Division of the 2017 European Basketball Championship.
The Armenian team is included in Group A and will be competing with the teams of Malta, Belgium, Finland, Poland and Belarus at the championship to be held in July.