«Հայրենիքում քեզ միշտ հանգիստ ու ապահով ես զգում».Վիկտորյա Ասլանյան
«Golden Grape ArmAs» գինու և կոնյակի գործարանի տնօրեն, գործարար Վիկտորյա Ասլանյանը մասնակցում էր ՀՀ սփյուքի նապարարության կազմակերպած «Մեր օրերի հայրենադարձները՝ տուն դարձածները» հավաք-հանդիպմանը:
Վիկտորյա Ասլանյանի հայրը՝ Արմեն Ասլանյանը, 2007 թվականին Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներից Հայաստան վերադառնալով՝ ներդրումային մեծ ծրագիր է իրականացնել. Արագածոտնի մարզում խաղողի պտղատու այգիներ է տնկել և գործարան բացել:
«Երբ 2009 թվականին Լոս Անջելեսից Հայաստան եկանք, չէինք պատկերացնում, որ հայրս մեծամասշտաբ այդպիսի գործունեություն է սկսել ծավալել: Շատ ոգևորվեցինք, հիացանք նրա նախաձեռնությունից և միանգամից որոշեցինք հայրենադարձվել, որպեսզի նրա կողքին գտնվենք և շարունակենք միասին կատարել հետագա աշխատանքները»,-«Հայերն այսօր»-ի հետ զրույցում ասաց Վիկտորյա Ասլանյանը՝ հավելելով, որ ուրախ են զգում ներդրում կատարելով նպաստել Հայաստանի շենացմանը:
Օտար ափերում տասնութ տարի ապրելուց հետո վերադառնալով Հայաստան՝ (ծնվել է Երևանում-հեղ) Վիկտորյան անվարան փաստում է, որ Հայաստանից լավ տեղ չկա աշխարհում, ընտանիքից հետո Հայրենիքն է այն հարազատ օջախը, որտեղ միշտ քեզ հանգիստ ու ապահով ես զգում: Իհարկե, վերադառնալուց հետո դժվարությունների հանդիպել է, սակայն չի վհատվել, լավատեսությամբ լցված առաջ է ընթացել՝ մտածելով, որ բոլոր դժվարությունները  ժամանակավոր բնույթ են կրում:

«На Родине всегда чувствуешь себя спокойно и надежно»: Виктория Асланян
Директор винно-коньячного предприятия «Golden Grape Armas», предприниматель Виктория Асланян – участник организованной Министерством Диаспоры РА слета-встречи «Репатрианты наших дней – возвратившиеся домой».
Отец Виктории Асланян, Армен Асланян, возвратившись в 2007 году из Соединенных Штатов Америки в Армению, реализовал крупную инвестиционную программу: посадил в области Арагацотн виноградники и основал завод.
«Когда в 2009 году приехали из Лос Анджелеса в Армению, не представляли, что отец затеял столь масштабную деятельность. Очень воодушевились, восхитились его инициативой и срау решили репатриироваться, чтобы быть рядом с ним и продолжать вместе дальтнейшие работы», – в беседе с «Армяне сегодня» сказала Виктория Асланян, добавив, что испытывают радость, своими инвестициями способствуя благоустройству Армении.
Возвратившись в Армению после восемнадцати лет жизни на чужбине (она родилась в Ереване), Виктория не колеблясь утверждает, что на свете нет места лучше Армении, после семьи Родина является тем родным очагом, где всегда чувствуешь себя спокойно и надежно. Конечно, по возвращении столкнулась с трудностями, но не отчаивалась, преисполненная оптимизма двигалась вперед, убежденная, что любые трудности носят временный характер.