«Արի տուն-2016». ակնթարթներ առաջին փուլից
Արդեն 5 օր է, ինչ մեկնարկել է «Արի տուն» ծրագրի 2016թ առաջին փուլը: Ծրագրի մասնակիցները շարունակում են իրենց ճանաչողական այցը Հայաստանի տեսարժան վայրեր, ունենում հանդիպումներ և իհարկե մասնակցում հայերենի դասընթացներին:
Ծրագրի առաջին փուլին մասցնակցում են 42 պատանիներ ու աղջիկներ, որոնցից 20-ը՝ Հայաստան տեղափոխված սիրիահայեր են, 22 մասնակիցները՝ ՌԴ-ից, Բելառուսից, Թուրքմենստանից և ԱՄՆ-ից: Արիտունցիների տպավորություններն ու պատմությունները «Հայերն այսօրը» պարբերաբար ներկայացնում է: Ներկայացնում ենք նաև այս օրերի հիշարժան պահերն ու կադրերը՝ առանց մեկնաբանության:

«Ари тун-2016»: мгновения первого этапа
Уже пять дней, как стартовал первый этап программы «Ари тун» 2016 года. Участники программы продолжают свои ознакомительные визиты по достопримечательным местам Армении, встречи и конечно же участвуют в курсах армянского языка.
В первом этапе программы участвуют 42 юноши и девушки, из которых 20 – переехавшие в Армению сирийские армяне, 22 – участники из РФ, Беларуси, Туркмении и США. Впечатления и истории аритунцев «Армяне сегодня» периодически представляет. Представляем также памятные мгновения и кадры этих дней без комментариев.