ՀՀ արտաքին գործերի նախարարը կմեկնի Սիրիա
Մայիսի 21-ին, Կառավարության նիստի ժամանակ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, անդրադառնալով Սիրիայում տիրող իրավիճակին ու սիրիահայերի խնդիրներին, տեղեկացրել է, որ ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հանձնարարությամբ Արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն առաջիկայում կայցելի Սիրիա՝ ծանոթանալու իրավիճակին:
Հրանուշ Հակոբյանը նաև նշել է, որ Սիրիա կմեկնեն պատգամավորների խումբ, ինչը որոշ չափով ուժ կտա Սիրիայում ապրող մեր հայրենակիցներին:
Նախարարը հավելել է, որ իրենք պայմանավորվել են նաև սփյուռքյան մի շարք կազմակերպությունների հետ՝ Սիրիայում ապրող մեր հայրենակիցներին աջակցություն ցուցաբերելու համար:

RA Minister of Foreign Affairs to visit Syria
During the May 21 session of the Government of the Republic of Armenia, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan touched upon the situation in Syria and the issues facing Syrian-Armenians and informed that Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandyan would soon be visiting Syria to get acquainted with the situation by the assignment of Prime Minister Hovik Abrahamyan.
Hranush Hakobyan also mentioned that a group of deputies of the National Assembly would also be visiting Syria, which would be of some help to the Armenians living in Syria.
The minister added that they had reached an agreement with several Diaspora Armenian organizations to provide assistance to the Syrian-Armenians.