«ներՈւժ». նախապատրաստվելով ընթացիկ տարվա ամենասպասված ծրագրին
Դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Մխիթար Հայրապետյանը նախարարության աշխատակիցների հետ կազմակերպել էր քննարկում՝ նվիրված «ներՈւժ» ստարտափ ծրագրին:
«Ամիսներ տևած նախապատրաստական աշխատանքները գրեթե ավարտվել են, սակայն յուրաքանչյուր ժամ կարևոր է՝ ծրագրի անթերի ընթացքն ապահովելու և առկա սպասելիքներն արդարացնելու համար: Շատ շուտով Դիլիջանը կվերածվի ստարտափ գաղափարների կենտրոնի՝ հյուրընկալելով սփյուռքահայ երիտասարդ ստարտափերների՝ աշխարհի ամենատարբեր երկրներից»,-«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ, քննարկման ընթացքում ընդգծել է Մխիթար Հայրապետյանը։
Հավելենք, որ ՀՀ սփյուռքի նախարարության «ներՈՒԺ» ինտերակտիվ սթարթափ ծրագիրը նախատեսված է 18-ից 35 տարեկան Սփյուռքի հայազգի և հայաստանաբնակ երիտասարդ ձեռներեցների համար:  Նպատակն է նրանց համար հնարավորություն ստեղծել սթարթափերը բերելու Հայաստան և բարելավելու երկրում սթարթափերի էկոհամակարգը։

«Neruzh»: preparing for the most anticipated programme of the year
On December 12, the acting RA Minister of Diaspora Mkhitar Hayrapetyan held a meeting with the staff of the Ministry on the program of youth startups of the Ministry “Neruzh”.
“The months of preparatory work are coming to an end, yet every hour is important to ensure the ideal process of the programme and for meeting all the expectations. Very soon Dilijan will turn into a center of start-up ideas, where young aspiring Diaspora entrepreneurs from all over the world will gather”,- as reports “HayernAysor”, said Mkhitar Hayrapetyan during the meeting.
Let us recall that the “Neruzh” interactive startup programme, organized by the RA Ministry of Diaspora, is designed for young entrepreneurs of Armenian descent, aged 18-35. Its goal is to create a platform for the development of entrepreneurial activities in Armenia and the formation of a healthy ecosystem for the implementation of startups in the country.