«ներՈւժ». նախապատրաստվելով ընթացիկ տարվա ամենասպասված ծրագրին
Դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Մխիթար Հայրապետյանը նախարարության աշխատակիցների հետ կազմակերպել էր քննարկում՝ նվիրված «ներՈւժ» ստարտափ ծրագրին:
«Ամիսներ տևած նախապատրաստական աշխատանքները գրեթե ավարտվել են, սակայն յուրաքանչյուր ժամ կարևոր է՝ ծրագրի անթերի ընթացքն ապահովելու և առկա սպասելիքներն արդարացնելու համար: Շատ շուտով Դիլիջանը կվերածվի ստարտափ գաղափարների կենտրոնի՝ հյուրընկալելով սփյուռքահայ երիտասարդ ստարտափերների՝ աշխարհի ամենատարբեր երկրներից»,-«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ, քննարկման ընթացքում ընդգծել է Մխիթար Հայրապետյանը։
Հավելենք, որ ՀՀ սփյուռքի նախարարության «ներՈՒԺ» ինտերակտիվ սթարթափ ծրագիրը նախատեսված է 18-ից 35 տարեկան Սփյուռքի հայազգի և հայաստանաբնակ երիտասարդ ձեռներեցների համար:  Նպատակն է նրանց համար հնարավորություն ստեղծել սթարթափերը բերելու Հայաստան և բարելավելու երկրում սթարթափերի էկոհամակարգը։

«Неруж»: готовясь к самой ожидаемой программе этого года
12 декабря исполняющий обязанности министра Диаспоры РА Мхитар Айрапетян провел с сотрудниками Министерства совещание по программе молодежных стартапов Министерства Диаспоры «Неруж» .
«Подходят к концу месяцы подготовительных работ, однако для обеспечения идеального процесса работы программы и оправдания всех ожиданий важен каждый час. Вскоре Дилижан превратится в центр  стартап-идей, где соберутся молодые начинающие предприниматели Диаспоры со всего света», – как передает «Hayern aysor», сказал Мхитар Айрапетян во время совещания  .
Напомним, что интерактивная программа стартапов «Неруж», организованная Министерства Диаспоры РА предназначена для молодых армянских предпринимателей в возрасте от 18 до 35 лет. Ее целью является  создание  платформы для развития предпринимательской деятельности в  Армении и формирования здоровой экосистемы для осуществления стартапов  в стране.