Դարձե´ք այս հրաշալի պատանիների հյուրընկալ ընտանիքը. տեսանյութ
Ինչպես տեղեկացրել էր «Հայերն այսօր»-ը, օգոստոսի 10-24-ը ՀՀ սփյուռքի նախարարությունն իրականացնում է «Քայլդեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագիրը, որը նախատեսված է 13-21 տարեկան սփյուռքահայ պատանիների և երիտասարդների համար:
Ծրագրի մասնակիցները Հայաստանում լինելու օրերին կարիք ունեն հյուրընկալ ընտանիքների:
Այս առնչությամբ ՀՀ սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը, ծրագրին մասնակից սփյուռքահայ երիտասարդների մասնակցությամբ, իր ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ հորդորելով հայ ընտանիքներին իրենց տան դռները բացել նրանց առջև: «Այս հրաշալի հայ պատանիները սպասում են, որ դուք դառնաք նրանց հյուրընկալ ընտանիքները, հյուրընկալե՛ք նրանց ձեր ընտանիքներում»,- իր խոսքում նշել է Մխիթար Հայրապետյանը:
Սիրելի´ հայ ընտանիքներ, եթե ցանկություն ունեք ձեր տանը հյուրընկալելու Սփյուռքից ժամանած պատանիներին կամ երիտասարդներին, խնդրում ենք լրացնել և ներկայացնել ներքոնշյալ հայտադիմումը:

Станьте принимающей семьей наших замечательных молодых соотечественников. Видеоматериал
Как сообщает «Hayern Aysor», с 10 по 24 августа Министерство Диаспоры РА реализует образовательно-познавательную программу «Шаг к дому», предназначенную для молодежи армянской диаспоры в возрасте от 13 до 21 года.
Во время пребывания на родине наши соотечественники будут нуждаться в принимающих семьях.
В связи с этим министр диаспоры РА Мхитар Айрапетян опубликовал видео на своей странице в Facebook с  участиием молодежи армянской диаспоры, призвая армянские семьи принять своих соотечественников. «Эта замечательная армянская молодежь ждет вас, чтобы вы стали их принимающими семьями и принимали их в своих семьях», – сказал в своем выступлении Мхитар Айрапетян.
Дорогие армянские семьи, если у вас есть желание принять молодежь армянской диаспоры, пожалуйста, заполните и отправьте форму заявки, представленную ниже.