Արգենտինայում կայացած 10 համերգների ամփոփումը Հայրենիքում
Սեպտեմբերի  22-ին՝ ժամը 18:00-ին, ՀՀ սփյուռքի նախարարության և Արգենտինայի Հայ Բարեգործական Ընդհանուր Միության նախաձեռնությամբ Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում տեղի կունենա համերգ, որը կամփոփի «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժման շրջանակներում  Արգենտինայում կայացած 10 համերգների արդյունքները: Համերգաշարի ընթացքում հանգանակված գումարով կգնվի 300 երաժշտական գործիք և սեպտեմբերի 25-ին  կտրամադրվի Արցախի երաժշտական դպրոցներին:
Համերգի ընթացքում ելույթներ կունենան  ՀՀ վաստակավոր արտիստներ Արսեն Գիրգորյանը և Ալլա Լևոնյանը, ծրագրի գեղարվեստական ղեկավար, արգենտինահայ երաժիշտ Գագիկ Գասպարյանը, երգիչներ Վարդան Բադալյանը և Սամվել Գալստյանը:

Обобщение на Родине итогов 10 концертов, состоявшихся в Аргентине
По инициативе Министерства Диаспоры РА и Всеобщего армянского благотворительного союза Аргентины 22 сентября в 18:00 в Государственном театре музыкальной комедии им. А.Пароняна состоится концерт, который обобщит итоги состоявшихся в Аргентине в рамках движения «Что ты делаешь для Арцаха» 10 концертов.
На суммы, собранные в ходе концертов, будут приобретены 300 музыкальных инструментов – 25 сентября они будут переданы музыкальным школам Арцаха.
В программе концерта выступят Заслуженные артисты РА Арсен Григорян и Алла Левонян, художественный руководитель программы, аргентинский армянин, музыкант Гагик Гаспарян, певцы Вардан Бадалян и Самвел Галстян.