Արցախի վարչապետը «Անանիա Շիրակացի» մեդալ է հանձնել Կարեկին Օդաբաշյանին
Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 15-ին ընդունել է «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ գլխավորտնօրեն Կարեկին Օդաբաշյանին:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հաղորդում են Արցախի կառավարության մամուլի ծառայությունից, կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է Կ. Օդաբաշյանին ծննդյան 70-ամյակի կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնելԱրցախում կապի և հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացման գործում ընկերության և, մասնավորապես, նրա ունեցած անձնականավանդի համար: Ա. Հարությունյանը ընդգծել է, որ ոլորտի զարգացումը շարունակական գործընթաց է, և շատ կարևոր է այդուղղությամբ «Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ի հետևողական աշխատանքը՝ ապահովելով ժամանակակից ու երաշխավորված կապ:
«Արցախի իշխանությունները միշտ բարձր են գնահատել տնտեսության զարգացման և պետության անվտանգության ապահովմանգործում «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերության ունեցած ներդրումը և Ձեր գործադրած անձնական ջանքերը: Կարծում եմ՝կառավարության և Ձեր ղեկավարած ընկերության միջև ձևավորված արդյունավետ համագործակցությունը զարգացման մեծհեռանկար ունի»,- ասել է վարչապետը:
Գործադիր իշխանության ղեկավարը  Կարեկին Օդաբաշյանին է հանձնել «Անանիա Շիրակացի» մեդալ, որով նա պարգևատրվել էնախագահ Բակո Սահակյանի կողմից՝ հանրապետության տնտեսության մեջ ունեցած կարևոր ավանդի համար:
Շնորհակալություն հայտնելով պետական բարձր պարգևի համար՝ «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենը նշել է, որ այն նաևիր ընկերության աշխատակիցների գործունեության արդյունքն է: Կ. Օդաբաշյանի խոսքով՝ ընկերությունն այսուհետ ևս շարունակելուէ իր գործունեությունը՝ մշտապես ուշադրության կենտրոնում պահելով ծառայությունների բարձր որակն ու մատչելի սակագները:

Премьер-министр Арцаха вручил Карекину Одабашяну медаль «Анания Ширакаци»
Премьер-министр Республики Арцах Араик Арутюнян 15 марта принял генерального директора ЗАО «Карабах Телеком» Карекина Одабашяна.
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из пресс-службы правительства Арцаха, глава правительства поздравил К.Одабашяна с 70-летием и выразил благодарность за вклад компании и, в частности, его личный в развитие сферы связи и телекоммуникации Арцаха. А.Арутюнян подчеркнул, что развитие сферы – процесс непрерывный, и очень важна последовательная работа «Карабах Телекома» в этом направлении, которая обеспечивает современную и бесперебойную связь.
«Власти Арцаха всегда высоко ценили вклад компании «Карабах Телеком», Ваши личные усилия по обеспечению развития экономики и безопасности государства. Полагаю, что эффективное сотрудничество, сформировавшееся между правительством и руководимой Вами компанией, имеет большие перспективы развития», – сказал премьер.
Глава исполнительной власти вручил Карекину Одабашяну медаль «Анания Ширакаци», которой он награжден Президентом Бако Саакяном за важный вклад в экономику республики.
Выразив благодарность за высокую государственную награду, генеральный директор ЗАО «Карабах Телеком» отметил, что это – также результат деятельности сотрудников компании. По словам К.Одабашяна, компания и впредь продолжит свою деятельность, постоянно держа в центре внимания высокое качество услуг и доступные тарифы.