Արցախի վարչապետը «Անանիա Շիրակացի» մեդալ է հանձնել Կարեկին Օդաբաշյանին
Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 15-ին ընդունել է «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ գլխավորտնօրեն Կարեկին Օդաբաշյանին:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հաղորդում են Արցախի կառավարության մամուլի ծառայությունից, կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է Կ. Օդաբաշյանին ծննդյան 70-ամյակի կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնելԱրցախում կապի և հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացման գործում ընկերության և, մասնավորապես, նրա ունեցած անձնականավանդի համար: Ա. Հարությունյանը ընդգծել է, որ ոլորտի զարգացումը շարունակական գործընթաց է, և շատ կարևոր է այդուղղությամբ «Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ի հետևողական աշխատանքը՝ ապահովելով ժամանակակից ու երաշխավորված կապ:
«Արցախի իշխանությունները միշտ բարձր են գնահատել տնտեսության զարգացման և պետության անվտանգության ապահովմանգործում «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերության ունեցած ներդրումը և Ձեր գործադրած անձնական ջանքերը: Կարծում եմ՝կառավարության և Ձեր ղեկավարած ընկերության միջև ձևավորված արդյունավետ համագործակցությունը զարգացման մեծհեռանկար ունի»,- ասել է վարչապետը:
Գործադիր իշխանության ղեկավարը  Կարեկին Օդաբաշյանին է հանձնել «Անանիա Շիրակացի» մեդալ, որով նա պարգևատրվել էնախագահ Բակո Սահակյանի կողմից՝ հանրապետության տնտեսության մեջ ունեցած կարևոր ավանդի համար:
Շնորհակալություն հայտնելով պետական բարձր պարգևի համար՝ «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենը նշել է, որ այն նաևիր ընկերության աշխատակիցների գործունեության արդյունքն է: Կ. Օդաբաշյանի խոսքով՝ ընկերությունն այսուհետ ևս շարունակելուէ իր գործունեությունը՝ մշտապես ուշադրության կենտրոնում պահելով ծառայությունների բարձր որակն ու մատչելի սակագները:

On March 15, Prime Minister of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received General Manager of Karabakh Telecom CJSC Karekin Odabashyan.
As reported the press service of the Government of Artsakh to Hayern Aysor, the head of government congratulated Odabashyan on his 70th birth anniversary and expressed gratitude for his friendship in enhancing the communication and telecommunication sector in Artsakh and particularly for his personal contributions. Harutyunyan emphasized that the development of the sector was an ongoing process and that Karabakh Telecom’s consistent efforts were very important in order to ensure modern and guaranteed communication.
“The authorities of Artsakh have always praised Karabakh Telecom’s contributions and your efforts for economic development and for ensuring national security. I believe there are great perspectives for the development of effective cooperation between the government and your company,” the Prime Minister said.
The head of government handed the Anania Shirakatsi Medal over to Karekin Odabashyan. The medal has been awarded by President Bako Sahakyan for his major contribution to Artsakh’s economy.
Expressing gratitude for the high state award, the General Manager of Karabakh Telecom CJSC stated that this was also the result of the efforts of his company’s employees. According to Odabashyan, the company will continue its activities, maintain the high quality of services and the affordable tariffs.