Բելգիահայերի աջակցությունը՝ Արցախյան քառօրյա պատերազմում վիրավորված 17 զինծառայողների ընտանիքներին
«Հայերն այսօրը» նախապես տեղեկացրել էր, որ մայիսի 27-ին Բրյուսելի Հայ տանը, «Եվրոպահայերը հանուն Հայաստանի զարգացման» հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ, կայացել էր «Քե´զ համար, հայ զինվոր» խորագրով բարեգործական երեկոն, որի ընթացքում հավաքվել էր 3020 եվրո, որը բարերարներից մեկը կրկնապատկել էր:
Այս օրերին Հայաստանում է «Եվրոպահայերը հանուն Հայաստանի զարգացման» հասարակական կազմակերպության ղեկավար Արտակ Սերգոյանը: Օրերս կազմակերպության ղեկավարը հավաքված գումարը՝ 6040 եվրո, հատկացրել է Արցախյան քառօրյա պատերազմում վիրավորված 17 զինծառայողների ընտանիքներին:

Помощь армян Бельгии семьям 17 военнослужащих, раненых в четырехдневной арцахской войне
Как уже сообщала «Армяне сегодня», 27 мая в Армянском доме Брюсселя по инициативе общественной организации «Армяне Европы во имя развития Армении» состоялся благотворительный вечер под девизом «Для тебя, армянский воин», в ходе которого была собрана сумма 3020 евро, которую удвоил один из благотворителей.
В эти дни в Армении находится руководитель общественной организации «Армяне Европы во имя развития Армении» Атак Сергоян, который на днях передал собранные 6040 евро семьям 17 военнослужащих, раненых в четырехдневной арцахской войне.