Ռուսաստանաբնակ բարերարը կվերականգնի Հադրութի բնակավայրերից մեկը
Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ընդունել է ՌԴ Սանկտ-Պետերբուրգ քաղաքի բնակիչ, արմատներով արցախցի բարերար Մաքսիմ Աթայանցին:
Նա այս օրերին Արցախում է Հադրութի շրջանի Առաքել համայնքին կից բնակավայրի վերականգնման և վերաբնակեցման ծրագրի ընթացքը քննարկելու նպատակով:
ԱՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ,  վարչապետը ողջունել է բարերարի հայրենանվեր ծրագրի շարունակականությունը՝ հատկապես Արցախի համար ստեղծված այս ծանր օրերին: Ա. Հարությունյանը համոզմունք է հայտնել, որ Մ. Աթայանցի ծրագիրը նոր շունչ կտա համայնքին՝ դրականորեն ազդելով նրա զարգացման վրա:
Բարերարը տեղեկացրել է, որ ծրագրի շրջանակներում մինչ այժմ երկու բնակարան է կառուցվել, և մի քանի բնակարանի կառուցում ևս նախատեսված է, որոնք տրամադրվելու են բազմազավակ ընտանիքներին: Նրա խոսքով՝ բացի տների կառուցումից, վերականգնվելու են բնակավայրի ենթակառուցվածքները, ինչպես նաև հիմնվելու է արտադրամաս, ինչը կապահովի բնակչության զբաղվածությունը:

Russian-Armenian benefactor to help restore one of the settlements in Hadrut
Prime Minister of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan today received benefactor Maxim Atayants, who lives in Saint Petersburg and is originally from Artsakh.
Atayants is currently in Artsakh to discuss the plan for restoration and resettlement of the settlement adjacent to the Arakel village of the Hadrut region in Artsakh.
According to the Department of Information and Public Relations of the Government of the Artsakh Republic, the Prime Minister welcomed the continuity of the benefactor’s pro-national program, especially during these difficult times for Artsakh. Harutyunyan also expressed certainty that Atayants’s program would have a positive impact on the development of the village.
The benefactor informed that two apartments have been built through the program and that there will also be several other apartments to be provided to large families. According to him, besides housing, the infrastructures of the settlement will be renovated, and there will be a factory that will help create jobs for the people.