Թահանգայի հայ աշակերտների և երիտասարդների նվերը՝ հերոս-զինվորներին
Հայաստանում է ԱՄՆ Թահանգա քաղաքի հոգևոր հովիվ Տեր Ավետիս քահանա Աբովյանը՝ քաղաքի «Երվանդ Բաբայան» հայկական շաբաթօրյա  դպրոցի աշակերտների և հայ համայնքի երիտասարդների պատրաստած նվերները սահմանին գտնվող զինվորներին փոխանցելու և համայն հայությանը զորակցություն հայտնելու համար:
«Այցելելով Արցախ՝ մեր հերոս-զինվորներին հանձնեցի հարյուր զույգ զինվորական ռետինե կոշիկներ և արևից լիցքավորվող լապտերներ, բանակի հրամանատարության հետ նաև պայմանավորվեցինք, որ նմանօրինակ օժանդակությունները շարունակական բնույթ են կրելու, իսկ քննարկման արդյունքում հստակեցրինք, թե ինչի  կարիք ունեն զինվորները, որպեսզի տրամադրվող օգնությունը նպատակային լինի»,-«Հայերն այսօրի» թղթակցի հետ զրույցում ասաց Տեր Ավետիսը և հավելեց, որ աշակերտներն ու համայնքի երիտասարդները մեծ ոգևորությամբ են միացել զինվորներին թևութիկունք լինելու կարևոր գործին՝ ցուցաբերելով սրտացավություն և պատրաստակամություն:
Զրույցի ընթացքում տեղեկացանք նաև, որ համայնքի կողմից երկու բեռնատար մեքենաներով տաք հագուստ է ուղարկվել զինվորներին:
«Վստահեցնում եմ, որ համայնքը շարունակելու է ներդրում ունենալ Հայրենիքի ամրության և սահմանների պաշտպանության գործում:
Կոչս է հայ ժողովրդին, որ իրենց հոգիներում չհանգցնեն Հայրենիքը պաշտպանելու ձգտումը և հետագայում էլ լցված լինեն նույն ազգային վառ ապրումներով: Ուզում եմ, որ այս միասնականությունն ավարտ չունենա, այլև ընդհակառակը՝ նոր ծիլեր տա և հարատևի»,-իր խոսքը ամփոփեց Տեր Ավետիս քահանա Աբովյանը:

Gifts from the Armenian students and youth of Tujunga to heroic Armenian soldiers
Pastor of the city of Tujunga (USA), Father Priest Avetis Abovyan is in Armenia to transfer the gifts made by the students of Yervand Babayan Armenian Saturday School of Tujunga and the youth of the Armenian community and express the solidarity of all the Armenians of Tujunga.
“I visited Artsakh and transmitted 100 pairs of rubber military shoes and solar lanterns to our heroic soldiers. The army commanders and I agreed that such transfers would be ongoing. During the discussion, we specified what the soldiers needed so that the assistance could be goal-oriented,” Father Avetis said in an interview with Hayern Aysor, adding that the students and the youth of the community were heartfelt, willing and very excited to join the efforts to support the soldiers.
During the interview, we also learned that the community had sent two trucks containing warm clothes to the soldiers.
“I assure you that the Armenian community will continue to make contributions to make sure the Homeland is strong and the borders are protected.
I call on all Armenians to keep aspiring to protect the Homeland and be as devoted to the nation as they are now. I want us to always be united and grow,” Father Priest Avetis Abovyan concluded.