ՀՀ սփյուռքի նախարարն ընդունեց Ստամբուլի «Ժամանակ» թերթի խմբագիր Արա Գոչունյանին
Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Ստամբուլի «Ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Արա Գոչունյանին:
Զրույցի ընթացքում քննարկվեցին ստամբուլահայ համայնքի ազգային-մշակութային կյանքի անցուդարձին առնչվող հարցեր:
Արա Գուչունյանը նախարարին նվիրեց Սևան Տեյրմենճյանի աշխատասիրությամբ վերջերս հրատարակված պոլսահայ նշանավոր գրող Երուխանի (Երվանդ Սրմաքեշխանլյան) «Փոքր Ասիոյ մէջէն» հոդվածների և նորավեպերի ժողովածուն, որը «Ժամանակ» օրաթերթի կողմից հրատարակվող մատենաշարի հերթական հատորն է: Ինչպես տեղեկացրեց Ա. Գոչունյանը, առաջիկայում լույս կտեսնի մատենաշարի հաջորդ՝ Ռուբեն Զարդարյանին նվիրված հատորը: Նա նաև նշեց, որ ստեղծվել է «Ժամանակ» օրաթերթի էլեկտրոնային կայքէջ, ինչի շնորհիվ մեծացել է թերթի ընթերցողների թիվը:
Համաձայնություն ձեռք բերվեց առաջիկայում նախարարության աջակցությամբ իրականացնել «Ժամանակի» կողմից հրատարակվող պոլսահայ գրողների մատենաշարի և թերթի էլեկտրոնային կայքի շնորհանդեսը:

Министр Диаспоры РА приняла редактора стамбульской газеты «Жаманак» Ара Гочуняна
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 8 октября приняла главного редактора стамбульской газеты «Жаманак» Ара Гочуняна.
В ходе беседы были обсуждены вопросы, касающиеся национально-культурной жизни армянской общины Стамбула.
Ара Гочунян преподнес министру изданный недавно стараниями Севана Тейрменчяна сборник статей и новелл «В Малой Азии» известного Константинопольского армянского писателя Ерухана (Ерванд Срмакешханлян) – очередной том издаваемого ежедневной газетой «Жаманак» цикла. Как сообщил А.Гочунян, в ближайшее время выйдет в свет следующий том цикла, посвященный Рубену Зардаряну. Он также добавил, что создан электронный сайт газеты, благодаря чему возросло число читателей.
Достигнута договоренность в ближайшее время при поддержке Министерства организовать презентацию издаваемого газетой «Жаманак» цикла константинопольских армянских писателей и электронного сайта.