Սոֆիայում տեղի է ունեցել Հանրապետական մաղթանք` ի զորացումն և ի նշանավորումն Հայաստանի Հանրապետության 25-ամյա տարեդարձի
Սեպտեմբերի 20-ին Սոֆիայի Սուրբ Աստվածածին առաջնորդանիստ եկեղեցում, հանդիսապետությամբ թեմակալ առաջնորդ Տ. Իսահակ վարդապետ Պողոսյանի և մասնակցությամբ հոգևոր դասի, տեղի է ունեցել երեկոյան աղոթք և Հանրապետական մաղթանք` ի զորացումն և ի նշանավորումն Հայաստանի Հանրապետության 25-ամյա տարեդարձի: Այս մասին Հայերն այսօրին հայտնում է Բուլղարիայի հայոց թեմի մամլո դիվանը:
Հավարտ մաղթանքի, առաջնորդ Հայր Սուրբը շնորհավորելով ներկաներին` իր քարոզում անդրադարձել է ինչպես հոգևոր կյանքի, այնպես էլ տոնի կարևորությանն ու նվիրականությանը:
Երեկոյան աղոթերգությանն իրեն մասնակցությունն են բերել Բուլղարիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիար Արմեն Սարգսյանը Տիկնոջ հետ, դեսպանատան ողջ անձնակազմը, Սոֆիայի հասարակական և բարեսիրական հաստատությունների պատասխանատուները, այլ հավատավոր հայորդիներ:

В Софии состоялся Республиканский молебен в ознаменование 25-летия независимости Республики Армения
В кафедральной церкви Святой Богородицы Софии 20 сентября под руководством предстоятеля епархии вардапета �?саака Погосяна и при участии духовного сословия состоялась вечерняя молитва и Республиканский молебен в ознаменование 25-летия независимости Республики Армения. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщила пресс-служба армянской епархии Болгарии.
По завершении молебна предстоятель епархии поздравил присутствующих и в своей проповеди коснулся важности духовной жизни и праздника.
В вечерней молитве приняли участие Чрезвычайный и Полномочный посол РА в Болгарии господин Армен  Саркисян с супругой, весь состав посольства, ответственные сотрудники общественных и благотворительных организаций Софии, другие верующие армяне.