ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի 2018թ. ծրագրին
Ինչպես տեղեկացնում է «Հայերն այսօր»-ը,  ՀՀ կառավարությունը մարտի 6-ի հերթական նիստում հավանություն է տվել Հայաստանի Հանրապետության և Մայիսյան հերոսամարտերի 100, Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակներին նվիրված «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի 2018թ. ծրագրին և միջոցառումների ցանկին, սահմանել, որ ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը փառատոնի ծրագրի իրականացման համակարգող մարմինն է:
Ակնկալվում է, որ որոշման ընդունումը կնպաստի մշակույթի ոլորտում համահայկական մասնագիտական ներուժի հայտնաբերմանն ու համախմբմանը, Սփյուռքի ուծացման և լեզվամշակութային ինքնության կորստի դեմ պայքարին:

Правительство РА одобрило программу общеармянского фестиваля «Моя Армения» 2018 года
Правительство РА на заседании 6 марта одобрило программу и перечень мероприятий общеармянского фестиваля «Моя Армения» 2018 года, посвященного 100-летию Республики Армения и героических Майских сражений, 2800-летию основания Еревана. Установлено, что Министерство Диаспоры РА является координационным органом осуществления фестиваля.
Ожидается, что принятие решения поспособствует выявлению и сплочению общеармянского профессионального потенциала в области культуры, борьбе против ассимиляции и утраты языковой и культурной идентичности в Диаспоре.