Մոսկվայի «Ժամ» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Աննա Գիվարգիզյանը հյուրընկալվեց Սփյուռքի նախարարությունում
Հուլիսի 8-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց «Հայապահպանության գործում նշանակալի ավանդի համար» 2016թ. ամենամյա մրցանակաբաշխության «ՀՀ և ԼՂՀ անկախությունների 25-ամյակին նվիրված լավագույն հրապարակում» Սփյուռքի լրատվամիջոցների մրցույթի գլխավոր մրցանակին արժանացած Մոսկվայի «Ժամ» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Աննա Գիվարգիզյանին:
Ջերմորեն ողջունելով հյուրին՝ նախարարը շնորհավորեց Սփյուռքի լրատվամիջոցների մրցույթում հաղթելու կապակցությամբ և բարձր գնահատեց ազգային ինքնությանը, մշակույթի պահպանմանը, նոր սերնդի ինքնաճանաչողությանն ուղղված ամսագրի ստեղծագործական խմբի և գլխավոր խմբագրի ջանքերը: Հրանուշ Հակոբյանն իր գոհունակությունը հայտնեց կարճ ժամանակահատվածում ամսագիրը  պահանջված, սիրված ու  սպասված դարձնելու համար և հավելեց, որ այն արագ ինտեգրվել է համահայկական տեղեկատվական դաշտին, ունի ինքնատիպ, հետաքրքիր ձեռագիր և հույս հատնեց, որ առաջիկայում «Ժամ»-ը նոր շարքերով, նոր ծրագրերով ավելի կհարստանա:
Աննա Գիվարգիզյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար և նշեց. «2008 թվականից «Ժամ» ամսագիրը նվիրվածությամբ և ջանասիրությամբ կատարում է իր առաքելությունը: Ամսագիրը լույս է տեսնում Մոսկվայում, բայց սփռվում է աշխարհով մեկ: Տասնամյակի շեմին շատ խորհրդանշական, թանկ և ոգևորիչ է այս մրցանակը: Ամսագիրը մեկ մարդու աշխատանք չէ, հետևաբար պարգևը ոչ միայն իմն է, այլև իմ բոլոր գործընկերներինն է, աջակիցներինն ու հատկապես ընթերցողներինը, որոնք ամսագրի գոյության առաջին գրավականն են»:

Главный редактор московского журнала «Жам» Анна Гиваргизян побывала в Министерстве Диаспоры
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 8 июля приняла главного редактора московского журнала «Жам» Анну Гиваргизян, по итогам ежегодного конкурса «За значительный вклад в дело сохранения армянства» за 2016 год удостоившуюся главного приза в номинации «Лучшая публикация, посвященная 25-летию независимости РА и НКР».
Тепло приветствовав гостью, министр поздравила ее с победой в конкурсе СМ�? Диаспоры и высоко оценила усилия творческого коллектива и главного редактора журнала, направленные на сохранение национальной идентичности, культуры, самопознание нового поколения. Министр Грануш Акопян выразила удовлетворение тем, что за короткое время журнал стал любимым, востребованным и ожидаемым, добавив, что он быстро интегрировался в общеармянское информационное поле, имеет своеобразный интересный почерк, выразив надежду, что в ближайшей перспективе «Жам» обогатится новыми рубриками, новыми проектами.
Анна Гиваргизян, поблагодарив за теплый прием, отметила: «С 2008 года журнал «Жам» с преданностью и прилежно выполняет свою миссию. Журнал издается в Москве, но распространяется по всему миру. В канун 10-летию приз этот весьма символичный, дорогой и воодушевляющий. Журнал – труд не одного человека, соответственно, награда не только моя, но и всех моих коллег, содействующих и особенно читателей, которые являются первым залогом существования журнала».