bachelorarbeit ghostwriter
«Հայերն այսօր» (www.hayernaysor.am). ՀՀ սփյուռքի նախարարության եռալեզու (արևելահայերեն-արևմտահայերեն, անգլերեն, ռուսերեն) էլեկտրոնային պարբերականը 2011թ. մայիսից նորացված աշխատակազմով գործում է Նախարարության անմիջական հովանու ներքո՝ հանդիսանալով նրա հիմնական լրատվամիջոցը:
Հավատարիմ Սփյուռքի նախարարության գործունեության առաջնահերթություն համարվող «Հայապահպանություն և Հայրենադարձություն» հայեցակարգի կյանքի կոչելուն՝ իր հրապարակումներով «Հայերն այսօր»-ը ձգտում է Սփյուռքի համար դառնալ տեղեկատվության հավաստի աղբյուր, իսկ հայաստանյան ընթերցողին մատուցել Սփյուռքի ընդգրկուն, փաստված լրատվություն՝ համագործակցելով Սփյուռքում և Հայաստանում գործող մշակութային, գիտական, ուսումնական կառույցների, համահայկական կազմակերպությունների, Սփյուռքի հայկական համայնքների և անհատ լրագրողների հետ:
«Հայերն այսօր»-ի քաղաքականությունն է ներկայացնել աշխարհի տարբեր երկրներում ապրող հային՝ իր առօրյայով, խնդիրներով ու մարտահրավերներով, սակայն հայաստանակենտրոն ապրելու տեսլականով:
«Հայերն այսօր»-ը մի հարթակ է, որտեղ իրենց հաջողության պատմությունն են պատմում Սփյուռքի համայնքներում և օտար երկրներում բարձունքներ նվաճած մեր հայրենակիցները:
«Հայերն այսօր»-ի հերոսները ճարտարապետներ են, գիտնականներ, ուսուցիչներ, նկարիչներ, երաժիշտներ, համայնքային գործիչներ, հայկական արմատին ամուր կառչած պարզ ու հասարակ մարդիկ, որոնք ապրում են Հայաստանից հազարավոր կիլոմետրեր հեռու, սակայն հայացքը հառած հայրենիքին:
«Հայերն այսօր»-ն անդրադառնում է Հայաստանը որպես ապրելու համար ամենաապահով վայր ընտրած հայրենադարձներին, որոնք հայրենիքի մեծ ու փոքր դժվարությունները նախընտրել են օտար երկրների հարմարավետ, բայց հայկական գույն ու բույր չունեցող կյանքից:
«Հայերն այսօր»-ը նաև հանդիպման վայր է, որի միջոցով միմյանց գործունեությանն են ծանոթանում Սփյուռքի տարբեր համայնքներում ապրող մարդիկ:
Աշխատանք, որը հնարավոր է միասնական ու համակարգված գործունեության շնորհիվ միայն, ինչին և ձգտում է պարբերականը՝ լինել ո´չ միայն Հայաստան-Սփյուռք գործակցությանը ծանոթանալու ամենակարճ ուղին, այլև՝ ամենաբովանդակայինն ու հագեցածը:

bachelorarbeit ghostwriter
Hayern Aysor (www.hayernaysor.am), a trilingual electronic newspaper of the Ministry of Diaspora (East and West-Armenian, English, Russian), updated in May 2011, operates under the direct supervision of the Ministry, being its main means of mass media.
Being true to the calling to life the motto of the Ministry of Diaspora “Repatriation, Preservation of Armenians” with its publications «Hayern Aysor» seeks to become a reliable source of information for the Diaspora, and the Armenian reader , to present documented information from a wide range of spheres of the Armenian Diaspora, cooperating with cultural, scientific, educational institutions in Armenia and Diaspora, pan-Armenian organizations, with communities of the Armenian Diaspora and individual journalists.
The policy of «Hayern Aysor» is to present Armenians living in different countries of the world, with their everyday life, problems and challenges they face, but with a vision of life in Armenia.
«Hayern Aysor» is a platform on which our compatriots, who reached the heights in the communities of the Armenian Diaspora and foreign countries, tell their success stories.
Heroes of «Hayern Aysor» are architects, scientists, teachers, artists, musicians, community figures, clear and simple people, firmly rooted in Armenian roots, who live thousands of kilometers away from Armenia, but they always look towards the homeland.
«Hayern Aysor»  reports about the returnees who chose Armenia as the safest place of residence, who preferred the difficulties of the homeland to a comfortable life in foreign countries where there is no Armenian spirit and Armenian bright colors.
«Hayern Aysor» is the meeting place, which gives an opportunity to the Armenians of different communities of Diaspora to get acquainted with the activities of each other. A work that is possible only due to cohesive and organized activities, which e-newspaper is striving for. The goal is to serve not only as a platform for acquaintance with the work of the Diaspora and Armenian, but also to be the most informative and meaningful.